HAKKIMIZDA
Eğitim Teknolojilerinde “öncü bir yayıncının portresi”
     
Tarihçe
Gürbüz Yayınları, okulların harita ve görsel eğitim materyalleri ihtiyacını karşılamak için Cilavuz Köy Enstitüsü mezunu öğretmen Atilla Gürbüz tarafından 1972 yılında kurulmuştur.
 
1991 yılında modern bir şirket olarak yeniden organize olan Gürbüz Yayınları eğitim camiamızın ve iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu profesyonel çözümleri günümüze kadar geliştirmeye devam etmiştir.
 
Amaç
Türkiye ve dünya coğrafyasını en geniş kitlelere harita ve küre temalı dizayn ürünlerle sevdirmek ve iş dünyasının harita tabanlı ihtiyaçlarına çözüm üretmek.
 
Perspektif
Gelişen eğitim teknolojilerini ülkemiz şartlarına göre yeniden düzenleyerek çocuklarımızın dünyadaki rakipleri ile sürdükleri amansız yarışa destek olacak ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacak çevre dostu projeler üretmek.
 
Kalite
Ürünlerimizi sadece Türkiye pazarına yönelik değil uluslararası rekabette açık dünya pazarlarında da yarışacak kalite ve standartlarda olmasına özen göstermek.
 
EĞİTİM YAYINCILIĞI
Gürbüz Yayınları’nın kurulduğu günden bu yana milyonlarca öğrencinin coğrafya, tarih ve fen bilgisine mütevazi katkılarda bulunmuştur. 
 
Haritalar ve Eğitim Setleri
Gürbüz Yayınları’nın 1990 lı yıllarda hazırlamış olduğu Türkiye Coğrafyası, Dünya Coğrafyası, Tarih Haritaları setleri Milli Eğitim Bakanlığı ile Harita Genel Komutanlığı tarafından onaylanarak hepsi birer eğitim klasiği haline gelmiştir.
 
Eğitim sektörüne katkıları Türkiye’nin eğitim araçları alanındaki en büyük projesi olan 5000 adet konunun ayrıntılarıyla işlendiği adeta bir ansiklopedi niteliği taşıyan Tepegöz Folyo setleri serisiyle devam etmiştir. Bu başarılı projenin 550 konudan oluşan ilk bölümü 11 Aralık 2000 tarihinde yapılan Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği “Audio-Visual Equipments” ihalesinde seçilerek Türkiye genelinde 6000 ilköğretim okuluna ücretsiz olarak bakanlık tarafından gönderilmiştir.
 
Kabartma Ürünler
Kabartma harita ve anatomi modellerinin ilk ürünleri 2005-2006 yılında eğitim camiamızın hizmetine sunulmuştur. Hem görsel hem de dokunarak öğrenmenin avantajlarını taşıyan kabartmalı ürünler son derece başarılı tasarımlarla sektöründe fark yaratmışlardır.
 
Yer Küre
Cumhuriyetin kuruluşundan beri eğitim sektörümüzde küre ihtiyacı ithalat yoluyla karşılanmıştır. 2009 yılında Gürbüz Yayınları küre üretimini bir çeşit sosyal sorumluluk projesi gibi görerek hayata geçirmiş ve yüz binlerce kullanıcıyla coğrafi yerküreyi buluşturmuştur. Bugün değişik çap ve özelliklerde onlarca kürenin üretimini yapmaktayız.
 
Globelight
Coğrafya severlerin talepleri doğrultusunda harita ve küre temalı yeni ürünlerlerin dizaynına yatırım yapılmıştır. Bu perspektifle 2014 yılında Globelight serisi ile yerküreleri farklılaştırarak aydınlatma sektörüne özel tasarım sarkıt, abajur, aplik ve tavan armatürü gibi ürünlerle katkıda bulunulmuştur.
 
KURUMSAL ÇÖZÜMLER
1995 yılından itibaren iş dünyasına yönelik üretmiş olduğu çözüm paketlerinde göstermiş olduğu performansla bu alanda da sektörünün en kaliteli ve kullanışlı ürünleri üreterek liderliği ele geçirmiştir. Bilgiye ulaşım kolaylığı açısından vazgeçilmez bir ürün olan “harita”nın ekonomik hayatın önde gelen firmaları ile yapılan ortak çalışmalar sonucu, sektörel bazda özelleştirilmesi sağlanmıştır.
 
Promosyon haritaları, pazar haritaları ve operasyonel haritalar, kent planları, prezantasyon ve web sayfaları için digital haritalar, sektörel tematik haritalar, dekoratif amaçlı özel duvar haritaları, bilimsel grafik ve levhalar ile hizmet vermeye devam ediyoruz. 

Yukarı Çık